İlkelerimiz

Konsepti, kullanılmış, temiz ikinci el veya hiç kullanılmamış, yeni giysileri, üniversitemiz öğrencileri ile buluşturmak olan, paylaşırsan yenilenir sloganı ile hayata geçen Giy&Çık Mağaza Projesi kapsamında bağışçılarımızdan gelen giysiler, öğrencilerimize, web sayfamız ve mağazamız aracılığı ile ulaştırılıyor. (https://www.giycik.atauni.edu.tr)
Giy&Çık bağışçısı olarak, isteyen herkes, ister yeni, isterse de kullanılabilir durumdaki eski giysilerini Giy&Çık Mağazamıza hibe edebilirler. İsteyen her öğrencimiz ise bu giysilere BEDAVA sahip olabilirler. Oldu da giysiden sıkıldı, giymekten vazgeçti. Olsun, ürünü getirip yenisiyle değiştirebilir.
HEDİYE, HİBE veya DEĞİŞ TOKUŞ. Maksat gönüller hoş olsun.
Mağazamız konsept itibariyle sadece alış veriş üzerine konumlandırılmamıştır. Mağazamızda öğrencilerin boş vakitlerinde gelip kitap okuyabilecekleri küçücük bir kütüphaneye sahip okuma köşesi de bulunmaktadır. Bu bağlamda bağışçılarımızdan özellikle kişisel gelişime yönelik kitap bağışları da kabul edilmektedir. Öğrencilerimiz beğendikleri kitapları ister rahatlatıcı bir klasik müzik ve çay eşliğinde mağazamızda okurlar isterlerse ödünç alıp götürerek okuduktan sonra tekrar geri getirebilirler. Ancak bizim tercihimiz okuma köşemizin boş kalmamasıdır.
Okuyan nesil mağazada kalabalık yapmaz, umudu arttırır, mutluluk katlanır.
Mağazamızda öğrencilerimizin ücretsiz çaylarını, kahvelerini içebilecekleri ve bazen de destekçilerimiz tarafından hazırlanmış sürpriz kekler yiyebilecekleri mutfağımız da bulunmaktadır.
Mağazamızda haftanın belirli günleri ev hanımı veya çalışan kadın destekçilerimiz tarafından örgü günleri düzenlenecektir. Böylece öğrencilerimizi, Erzurum’un soğuk kış günlerinde sıcak tutacak yün örgülü kaşkol, eldiven, şapka ve hatta kazak gibi Giy&Çık markalı ürünlerimiz ile tanıştırmayı hedeflemekteyiz. İsteyen kadın destekçilerimiz ve öğrencilerimiz örgü günlerine katılarak, isteyen herkes ise bir yumak yün alarak örgü günlerine destek olabilirler.
Giy&Çık Mağazasında para geçmez HAYRAT geçer

Giy&Çık Mağazamıza ürün girişi beş şekilde yapılmaktadır.

  1. Kullanılmış ama yeni gibi ürünlerin bağışçı tarafından mağazamıza hediye edilmesi,
  2. Tamamen yeni ürünlerin bağışçı tarafından başka yerlerden satın alınarak mağazamıza hediye edilmesi,
  3. Öğrencilerimizin zaman içerisinde giydiği ancak üründen sıkılıp değiştirmek istediği durumlarda bu ürünü mağazamızdan  herhangi bir ürünle değiş tokuş yapması,
  4. Firmalar tarafından seri sonu vb. ürünlerinin hibe edilmesi ve
  5. Giy&Çık markalı ürünler

Giy&Çık Mağazamızdaki ürünler; bağışçılarımız, destekçilerimiz,  öğrenciler ve firmalar tarafından hediye, değiş tokuş ve hibe şeklinde temin edildiği için tamamen ücretsizdir.

Giy&Çık Mağazası her ne kadar giysi üzerine yoğunlaşmış olsa da, öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği ve mağazamızda sergilenebilecek boyutlardaki her türlü aksesuar, battaniye ve elektrikli ev eşyaları gibi ürünlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılması da ilkelerimiz arasında bulunmaktadır.